Yıldızname Kitabı

Yıldızname Kitabı, büyük islam bilginlerinin sema ve bireyin doğum tarihi ile oluşturdukları sırlı bazı çizimleri bünyesinde barındıran ve bu çizimlerin bireyin yaşamının sonuna kadar bir fikir vereceğini korunan bir çok daha önceki kitabe ve sayfalardır. Kimi yazarlar, bu sayfaları ve alıntıları kitap haline getirmeye çalışsa da, Yıldızname Kitabı diye başlı başına bir kitap mevcut değildir.

Yıldızname bakımı doğum tarihi yeniden bireyin doğduğu saat ve adı gibi bilgiler ile yapılan bir bakım cinsidir. Yıldızname bakımı ile bireyin doğumundan itibaren yaşayacağı her şeyi evvelden ön gören bir usuldür, ta ki can verene dek . yıldızname değişik bir bakım usulüdür, öbür fal usulleri ile bir yakalanmamalı, fallar yalnızca varsayımlar üzerine kurulur yıldızname ise fallara göre daha hakikatçi kesin bilgiler sunar insanlara. Yıldızname bakımını herkes yapamaz, etrafımızda yıldızname bakıyorum diyen insanların bir hayliyi yıldızname bakmayı reel anlamda öğrenmiyor. Zira yıldızname bakımı çok olduğu gibi bir hayli şehrimi içinde barındıran bir bakım usulüdür. Yıldızname en çok Osmanlı yarıyılında kendini göstermiştir. O yarıyılda yıldızname bakımı insanlar tarafından çok sık kullanılmış ancak yeniden bu bakımı o zamanki ilim sahibi şahıslar üstlenmiştir.

Yıldızname bakımı yapılırken bir vasıtaya gerek dinlenmez, öbür fallarda kahve tarot kağıtları , su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken hiç birine lüzum dinlenmez. Bu bakım cinsinde daha çok dinsel inanç ehemmiyetlidir, bu bakım yapılırken yeniden birkaç ilim birbirine bağlı olduğundan yıldızname bakan bireyin bu ilimlerin hepsini öğrenmesi gerek. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler kazanç. Bu ilimler bir tamdır. Bu surattan yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu ilimlerin yanında dualarda çok ehemmiyetlidir.

Yıldızname bakımı geçmiş şimdiki gelecek hakkında bilgiler verir. Bu bakım cinsi en faydali, en iyi ve iyi yol gösterici olan bir bakım cinsidir. Şahsa rehabilitasyon etmez ancak, makûs bir gidişat karşısında ondan nasıl kurtulacağına gibi bilgiler verir. Yıldızname öbür fallar gibi ihtimalden oluşan bir bakım değildir ve asla fal bakımı ile karıştırılmamalıdır.

Alakanızı Sürükleyebilecek Yazılar  Yıldızname Haritası
Harekât / bakım yaptırmak için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir