Yıldızname Burçları

Yıldızname Burçları, genelde seyyare adları ile anılırlar ve Yıldızname Burçları evvelinde Yıldızname ilminde en ehemmiyetli nokta, dört anasır, başka bir deyişle dört element olmuştur. Ateş, Hava, Su ve Toprak… bu dört elementin insanoğlunu oluşturduğu, şekillendirdiği ve yönlendirdiğine inanılır.

Yıldızname burçlarını açıklamadan evvel yıldızname bakımının ne olduğunu açıklamak daha doğru olacaktır. Yıldızname bakımı en çok Osmanlı devrinde bakılan bir bakım olmuştur. O yarıyılın bilginleri yıldızname bakımına önemsemiş ve aynı zamanda geliştirmişlerdir. Bu surattan yıldızname bakımı ehemmiyetli ve kıymetli olduğu kadar bakımı güç olan bir alandır. Yıldızname bakımında bireyin doğum tariki ve saati alınarak bakılır. Bireyin burcu ehemmiyetlidir ve burcuna göre yıldızların ve güneşin konumlara ehemmiyetli bir yere sahiptir. Yeniden yıldızların ve seyyarelerin birbirleriyle geçimi ve bunun şahıslara nasıl yansıdığı da ehemmiyetlidir. Bunlara bakılarak şahıslar hakkında yorumlar yapılır ve gelecekleri hakkında reelci yaklaşımlar yapılır. Yıldızname bakımında öngörüler oldukça reelcidir.

Yıldızname burçları ebced hesabına göre bakılmaktadır. Bireyin doğduğu an ve tarih çok ehemmiyetlidir. Yıldızname bakımı yapılırken bireyin doğum tarihine bakılarak hangi burca ait olduğu bilinir ve bireyin burcunu neler etkiliyor hangi yıldız ve seyyareden hangi tesirler alınıyor bunlara bakılıyor ve şahıs hakkında yorumlar yapılabiliyor. Bunlara bakılarak bireyin geleceği hakkında yorumlar yapılabilmektedir. Yeniden yıldızname burçları da 12 tanedir ve şahıs bunlardan birine sahip olur. Yıldızname burcunu bulduktan sonra bireyin dış görünüşü ve beğendiği şeyler hakkında da bilgi sahibi olunabilir. Bireyin yaşamı hakkında yorumlar yapılabildiği gibi gelecekleri hakkında da bilgi alınabilir. Yıldızname burcuna bakarak bireyin yaşamı süresince aile yaşamı özel yaşamı ve aynı zamanda iş yaşamı açısından da bilgi sahibi olunabilir. Herkesin bildiği üzere 12 tane burç vardır. Bunlar bireyin doğduğu tarih ile bulanabilir.

Alakanızı Sürükleyebilecek Yazılar  Yıldızname Gün Ve Saatleri

Yıldızname bakımı günümüzde öbür fal usulleri ile karıştırılmış gidişattadır. Fal bakma usullerinde kesinlikle bir eşya dayanağı ile bakılmaktadır. Kahve su tarot gibi eşyalara gerek dinlenir ancak yıldızname bakımında bunlara lüzum yoktur. Bu bakım cinsinde daha çok bireyin dinsel inancı da oldukça ehemmiyetlidir, bu bakım yapılırken yeniden birkaç ilim birbirine bağlıdır ve yıldızname bakan bireyin bu ilimlerin hepsini öğrenmek zorundadır. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelmektedir. Bu ilimler birbirinden bölmez bir tamdır da diyebiliriz

Operasyon / bakım yaptırmak için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir