Sihir İnsanı Öldürür mü, Vefata Kadar Götürür mü?

Sihir İnsanı Öldürür Mü, Vefata Kadar Götürür Mü? Yan Tesirleri Nelerdir?

Sihirnün iblisin en büyük oyuncaklarından biri olduğunu her zaman belirttik. Yapılan bazı sihirler, özellikle kin emeli güdülen ve netlikle makûsluktan başka hiçbir şey ifade etmeyen bazı sihirler, sihre maruz kalan insanı makûs bir vaziyete düşürmekle kalmaz, vefata kadar götürebilir. Şöyle ki; bireye yapılan sihir kara sihir sınıfındandır ve emeli bireyi çıldırtmak, bulunduğu etraftan uzaklaştırmak, beğendiği insandan ayırmak yada cin musallatına uğratmaksa şayet; bireye yapılan sihir tesirli olmuşsa, sihir yapılan bu insanda ani metamorfozlar başlar. Yavaş yavaş yapılan sihrin emeline göre hareket eder. Ancak bazı vaziyetlerde şahıs istemini güçler, yaptığı şeyleri yapmadığını sanabilir. Buda ruhsal bazı bozukluklara yol açar. Şahıs intihara meyledebilir ve hatta intihar teşebbüsünde bulunabilir. Tüm bunlar sihrin asıllaşmasına dayanak eden varlıklar tarafından şahsın beynine empoze edilir. Tıbbın ve hatta çağdaş tıbbın dahi takat bulamadığı bazı psikolojik rahatsızlıkların bir çoğu bundan kaynaklanmaktadır.

Sihir İnsanı Öldürür Mü, Vefata Kadar Götürür Mü? Hakkında Asıl Bilgiler

Sihir İnsanı Öldürür mü, Vefata Kadar Götürür mü, Şer sihirlerin kimileri bireye hastalık vermek emeli ile de yapılır. Evet ne yazık ki günümüzde bu gibi sihirleri yapan insan rakamı çok fazla. Zira, iblis asla boş durmaz. Bu insanlarda iblisin bir kuklasıdır. Sihri yapan sihirci; sihri neden yaptığını, ne için yaptığı ve günah mı, hasarlı mı, doğru mu, yanlış mı bununla ilgilenmez. Bu cins insanlar yalnızca bu yolla elde edecekleri hasılata bakarlar. İblise hizmet ettikleri bu yolla yaptıkları sihirlerle görülüyor ki çok sarihtir. Oysa Kur ’an-ı Kerim ’de sihir ve sihircilerle alakalı o kadar çok ayet var ki, bu ayetlerin neden bir çok kereler indirildiğini ve kesintisiz ikaz olarak yinelendiğini deyimi caiz ise “Arif olan anlar”

Alakanızı Sürükleyebilecek Yazılar  Bazı Bakım Cinslerinde ve Sihir İmalinde Anne Adı Neden İstenir?

Ancak şu da bir asıl ki bozulmayacak sihir yoktur. Ne kadar erken fark edilirse, o kadar erken düzelme olasılığı yüksek olacaktır.

Ama İnşirah Suresi 5 ve 6. Ayetler de Allah emrediyor:

“Kuşkusuz eforlukla birlikte bir basitlik vardır, Gerçekten, eforlukla birlikte bir basitlik vardır.”

Yüce Allah kullarını yaratıp, ortada vazgeçmez. Yapılan her iş, eylem yada fiil, ister sihir olsun, ister olmasın ap sarih mukadderatta yazılıdır.

“Hiç bir tasa yoktur ki, devasını Allah vermesin” diyen Peygamber efendimiz S.A.V. her zaman kulun yaşadığı zaman süresince çaba etmesinin ehemmiyetini vurgulamıştır.

Görüyorsunuz ki, hayat boyu, soluk aldığımız her dakika yaşam devam ediyor. Sebeplere sığınıp beklemek Allah ’ın hiç bir kitabında yazmaz. Allah derki, katlanın, Ama Allah şunu da söyler; çaba edin!

İster Kuyuya atılmış, Kabre gömülmüş, Papaz Sihri olsun; İster kin emeli güden ve kastı insan hayatına kast eden rastgele bir uygulama olsun, çözülmeyecek, bozulmayacak hiç bir sihir, muska, tılsım yoktur.

Bu mevzu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bize erişmeniz yeterli olacaktır…

Hemen Bize Yazın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir