Arananlar: kısmet duası

EVLİLİK DUASI

Evlilik duası yüzyıllardan beri bilinen ve çok sık edilen bir dua çeşidir. Evlilik, herkes için çok nemli ve çok istenen bir müessesedir. Evlilik duası ile evliliğe giden yol üzerindeki engelleri aşmak ve hızlı bir şekilde kurulacak sıcak yuvanın hazırlıklarına başlamak mümkündür. Evlilik duaları, herkesçe bilinen ve etkileri kabul görmüş bir duadır. Evlilik duasının düzenli ve istikrarlı bir şekilde aynı zamanda da iyi niyetlerle okunması halinde birçok mutlu yuvanın kurulduğu ve daimi huzurlu bir evlilik sürdürdüğü bilinmektedir. Evlilik duası okunmadan önce ve evlilik duası okunduktan sonra dikkat edilmesi gereken durumlar ve haller vardır. Bunların eksiksiz ve düzgün bir biçimde uygulanması ile dua tesirini gösterecek ve istenen sonuçlar hayırlı bir şekilde hayata geçmiş olacaktır.

 

EVLİLİK DUASI NE İŞE YARAR?

 

Evlilik duası, amacına ve niyetine göre birkaç farklı sonuç elde etmek için kullanılabilmektedir. Fakat dikkat edilmelidir ki; esas belirleyici olan dua değil, duayı edecek kişinin gerçek anlamda ne istediği ve neye niyet ettiğidir.

 

Evlilik duası ile kişi kendi kısmetini açabilir

Evlilik duası ile aşk yaşamamış kimseler aşk yaşayabilirler

Çiftler, sevgililikten nişanlılığa daha sonra da evliliğe ilerleyebilirler

Çiftler arası evlilikle ilgili tartışmalar biter

Evlilik duası ile evliliğe ikna olmayan biri evliliğe ikna edilebilir

 

Evlilik duaları birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Yukarıdakiler en sık tercih edilen niyet ve isteklerdir. Evlilik duası ile birlikte halihazırda evli olan birçok çiftin ilk günkü heyecanlarına ve aşklarına geri döndükleri de birçok kimse tarafından bilinmektedir. Evlilik duası, çok faziletli ve hem hocalar hem de medyumlar tarafından tavsiye edilen bir duadır.

 

EVLİLİK DUASI KİMLER İÇİN EDİLİR?

 

Evlilik duası, sevilen ve ömür boyu sevileceğine inanılan kişi için edilebilir. Bu kişinin hislerinin olup olmaması bağlayıcı bir unsur olmamakla birlikte tutma oranının karşılıklı ilişkilerde daha yüksek olduğunu da söylemekte fayda vardır. Evlilik duası, çok tesirli bir dua olup hemen ani değişimler yaratabilmektedir. Bundan kaynaklı dua edecek olan kişinin öncelikli olarak kendisinin evliliğe hazır olması gerekmektedir.

Evlilik, bir hevesle başlanıp sonra bırakılacak bir yol değildir.

 

Evlilik duası ile ilgili olarak en önemli ve bilinmesi gereken detay; evlilik duasının halihazırda evli olan bir kişi için okunamayacağıdır. Böylesi bir şey hem günahtır hem de geri dönüşleri kötü olabilmektedir. İlahi adalette zaman aşımı olmadığı kesinlikle unutulmadan hareket edilmelidir.

 

 

EVLİLİK DUASI NASIL EDİLİR

Evlilik duasına başlamadan önce kişinin bedenen, ruhen ve aklen temizlenmiş olması gerekmektedir. Kişinin muhakkak abdestli olması ve üzerinde temiz kıyafetlerinin olması çok önemlidir. Evlilik duası edecek olan kişinin aklında herhangi bir soru işareti oluşturabilecek konular gezinmemeli ve tek odak noktası niyeti olmalıdır. Manevi anlamda yoğun bir ortam yaratılacağından bulunan odanın kalabalık olmaması ve temiz olması gerekmektedir.

 

Duaya başlamadan önce:

Dua niyeti temiz ve en güzel dileklerle edilir.

Ardından Taha suresinin baştan 12 ayeti tam 21 kez okunacaktır. Salavat getirilir. Ve niyet tekrar seslice söylenir.

Ve bunlara ek olarak 7 gün boyunca tüm namazların bitiminde 7 defa “Allahümme ente halakteni ve ente tehdini ve ente tut’imuni ve ente tesgini ve ente tümitüni ve ente tuhyini” okunur.

 

 

Evlilik duaları, kısmet duaları, aşk duaları, bağlama duaları gibi birçok duaya sitemiz üzerinden ulaşabilir ve bütün dua ritüellerini inceleyip detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İsterseniz sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek işinin ehli medyum hocamızdan dua desteği alabilirsiniz.

Kısmetin Açılması İçin

1-Kısmetin açılsın istiyorsan Bir bardak temiz su alınır ve bunun üzerine 101 defa aşağıdaki ayetler okunup üflenir.Kısmeti kapalı olan,evlenmek isteyipte birini bulup evlenemeyen kişi bu sudan içer.
Bu işleme 21 gün devam edilir.
Hem kısmeti açılır hemde üzerinde bir bağlılık varsa Allahin izniyle çözülür.

İnna fetahna leke fethan mübina.Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba”

2- Eğer bir kimse kendisinde nazar,sihir veya kısmeti bağlanmış olduğundan şüphe ediyorsa pazartesi veya perşembe gecesi sabaha karşı abdest aldıktan sonra öd ağacı veya amber gibi güzel kokulu bişey yakar odayı buhurlar.Sonra niyet ederek (1001) defa ALLAHÜME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİNİL FATİHİL EBVAB. okunuyup peygamberimize gönderir.Sonra da ALLAHÜMME İNNİ ES’ELÜKE Bİ RASULİKE MUHAMMEDDİN HABİBİKE VE HALİYLİKE EN TÜHALLİLE UKDETE (okuyanın adı ) AN KISMETİHA VEKŞİF ANHA ZULMETES SIHRİ VE TE’SİRAL AYNİ YA HILALEL UKUDİ VE YA KAŞİFEZ ZULMİ YA ALLAHÜ YA ALLAHÜ YA ALLAHÜ YA KERİYMÜ YA KERİYMÜ YA KERİYMÜ YA ZEL CELALİ VEL İKRAM diyerek dua ederse Allahın izniyle nazar,sihir bozulur.kısmeti açılır. 

Evlenemeyen Kız İçin

Sihir,nazar veya herhangi bir nedenle kısmeti bağlanmış kız veya kadının kısmetinin açılması ve evlenmesini temiz etmek için
19 gün Utarit saatinde 1 kere Evradı Behaiyye okunur.

duadaki;

“Fe se yekfîkehümüllâhü ve hüves semiy’ul alîm”

ayeti kerimesine gelince 1550 defa “Yâ Muğıysü eğısnî” diye Cenabı Hakk’tan mıradını niyaz eder ve bundan sonra evradı okuyuo bitirir.

Şayet kız veya kadın kendisi okuyamıyorsa vekaleten okuyan kimse

“Yâ Muğıysü eğısnâ” diye okuması gerekir.

Bu suretle izdivaç eden kız veya kadın hayırlı b,r evlilik yapar mesut ve bahtiyar olur.