Arananlar: evlilik duası

KISMET DUASI

Kısmet duası, evlenmek ve kısmetinin açılmasını isteyen kişiler tarafından okunan bir duadır. Kısmeti bağlı olanlar, evlilik için hayırlı bir kısmetle henüz karşılaşmamış olanlar ve evlenmek istediği içi ile bir türlü evlilik yoluna giremeyenlerin tercih ettiği bir duadır. Genel olarak kadınlar tarafından sıkça tercih edilse de, hem kadınların hem de erkeklerin okuyabileceği bir dua türüdür. Kısmet duası; kısmet büyüleri ile karıştırılmamalıdır. İnsanlar, kulluk gereği dileklerini Allah’tan ister ve gerçekleşmesini istedikleri durum için Allah’a yalvarırlar. Kısmet duası da diğer tüm aşk duaları gibi, evlilik ve aşk hayatının düzelmesini isteyen kişilerin Allah’tan beklentilerini dile getirme biçimidir. İçten ve saf bir şekilde edilen kısmet duaları kabul görmektedir.

 

Hayırlı bir kısmet için dua:

 

“Rabbi inni lime enzelte ileyhi min hayrin fakiru” Anlamı “Rabbim bana indireceğin her hayırlı şeye muhtacım.”

 

Hayırlı kısmet için okunan duanın; her sabah ezanından önce abdestli bir şekilde 9 kere ve her yatsı namazından sonra 9 kere olacak bir biçimde tekrar edilmesi gerekmektedir. Evlenmek isteyen kişiler, bu dua okuma halini bir ritüele dönüştürerek sureler ve diğer dualarla destekleyerek enerjilerini artırabilmektelerdir. Kısmet için okunan dua oldukça faziletli bir duadır. Duayı okuyan kişinin niyetleri temiz, saf, içten ve aynı zamanda da gerçekten seviyorsa duası kabul olarak kısmeti açılır ve bir süre sonra evlilik kapısını aralamaktadır.

 

 

Kısmetin açılması için dua:

Sevilen ve sevdiği olan kişiler bir türlü evlilik yoluna gidemiyorsa, evlilik için önlerine sürekli engeller çıkıyorsa kısmetin açılması için duayı okuyarak hayırlı bir gelecek kurmak için ilk adımı atabilirler. Bunun için Furkan Suresi’nin 74. ayetinin okunması gereklidir. Öncelikle temiz kalpli bir şekilde niyet edilir ve sonra duaya başlanır.

 

“Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama.”

 

Kısmet açmak için okunan duanın anlamı; ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl.

 

 

Hayırlı eş için dua:

 

Hayırlı eş için okunan dualar, her gün olacak şekilde sabah namazından sonra 70 kez okunmalıdır. Dua okunurken yalnızca duaya odaklanılmalı ve iyi, temiz kalpli bir şekilde niyet edilmelidir. Kötü amaçlar barındırarak edilen niyetler ve dualar kabul görmez.

 

Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn

 

Kısmet açma duaları, hayırlı eş için dualar, hayırlı kısmet için dualar, aşk duaları, bağlama duaları, evlenme duaları gibi birçok dua sitemiz üzerinde mevcuttur. Aşk duaları nasıl okunmalı ve aşk duaları nelerdir gibi sorularınız varsa sitemiz üzerinden Türkiye’nin en ünlü ve güvenilir medyumu ile iletişime geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz.

EVLİLİK DUASI

Evlilik duası yüzyıllardan beri bilinen ve çok sık edilen bir dua çeşidir. Evlilik, herkes için çok nemli ve çok istenen bir müessesedir. Evlilik duası ile evliliğe giden yol üzerindeki engelleri aşmak ve hızlı bir şekilde kurulacak sıcak yuvanın hazırlıklarına başlamak mümkündür. Evlilik duaları, herkesçe bilinen ve etkileri kabul görmüş bir duadır. Evlilik duasının düzenli ve istikrarlı bir şekilde aynı zamanda da iyi niyetlerle okunması halinde birçok mutlu yuvanın kurulduğu ve daimi huzurlu bir evlilik sürdürdüğü bilinmektedir. Evlilik duası okunmadan önce ve evlilik duası okunduktan sonra dikkat edilmesi gereken durumlar ve haller vardır. Bunların eksiksiz ve düzgün bir biçimde uygulanması ile dua tesirini gösterecek ve istenen sonuçlar hayırlı bir şekilde hayata geçmiş olacaktır.

 

EVLİLİK DUASI NE İŞE YARAR?

 

Evlilik duası, amacına ve niyetine göre birkaç farklı sonuç elde etmek için kullanılabilmektedir. Fakat dikkat edilmelidir ki; esas belirleyici olan dua değil, duayı edecek kişinin gerçek anlamda ne istediği ve neye niyet ettiğidir.

 

Evlilik duası ile kişi kendi kısmetini açabilir

Evlilik duası ile aşk yaşamamış kimseler aşk yaşayabilirler

Çiftler, sevgililikten nişanlılığa daha sonra da evliliğe ilerleyebilirler

Çiftler arası evlilikle ilgili tartışmalar biter

Evlilik duası ile evliliğe ikna olmayan biri evliliğe ikna edilebilir

 

Evlilik duaları birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Yukarıdakiler en sık tercih edilen niyet ve isteklerdir. Evlilik duası ile birlikte halihazırda evli olan birçok çiftin ilk günkü heyecanlarına ve aşklarına geri döndükleri de birçok kimse tarafından bilinmektedir. Evlilik duası, çok faziletli ve hem hocalar hem de medyumlar tarafından tavsiye edilen bir duadır.

 

EVLİLİK DUASI KİMLER İÇİN EDİLİR?

 

Evlilik duası, sevilen ve ömür boyu sevileceğine inanılan kişi için edilebilir. Bu kişinin hislerinin olup olmaması bağlayıcı bir unsur olmamakla birlikte tutma oranının karşılıklı ilişkilerde daha yüksek olduğunu da söylemekte fayda vardır. Evlilik duası, çok tesirli bir dua olup hemen ani değişimler yaratabilmektedir. Bundan kaynaklı dua edecek olan kişinin öncelikli olarak kendisinin evliliğe hazır olması gerekmektedir.

Evlilik, bir hevesle başlanıp sonra bırakılacak bir yol değildir.

 

Evlilik duası ile ilgili olarak en önemli ve bilinmesi gereken detay; evlilik duasının halihazırda evli olan bir kişi için okunamayacağıdır. Böylesi bir şey hem günahtır hem de geri dönüşleri kötü olabilmektedir. İlahi adalette zaman aşımı olmadığı kesinlikle unutulmadan hareket edilmelidir.

 

 

EVLİLİK DUASI NASIL EDİLİR

Evlilik duasına başlamadan önce kişinin bedenen, ruhen ve aklen temizlenmiş olması gerekmektedir. Kişinin muhakkak abdestli olması ve üzerinde temiz kıyafetlerinin olması çok önemlidir. Evlilik duası edecek olan kişinin aklında herhangi bir soru işareti oluşturabilecek konular gezinmemeli ve tek odak noktası niyeti olmalıdır. Manevi anlamda yoğun bir ortam yaratılacağından bulunan odanın kalabalık olmaması ve temiz olması gerekmektedir.

 

Duaya başlamadan önce:

Dua niyeti temiz ve en güzel dileklerle edilir.

Ardından Taha suresinin baştan 12 ayeti tam 21 kez okunacaktır. Salavat getirilir. Ve niyet tekrar seslice söylenir.

Ve bunlara ek olarak 7 gün boyunca tüm namazların bitiminde 7 defa “Allahümme ente halakteni ve ente tehdini ve ente tut’imuni ve ente tesgini ve ente tümitüni ve ente tuhyini” okunur.

 

 

Evlilik duaları, kısmet duaları, aşk duaları, bağlama duaları gibi birçok duaya sitemiz üzerinden ulaşabilir ve bütün dua ritüellerini inceleyip detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İsterseniz sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek işinin ehli medyum hocamızdan dua desteği alabilirsiniz.

Evlenme Duası

iyi bir kısmet bulup evlenmek için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.

Ve zekeriyya iz nada rabbehu rabbi la tezerni fardev ve ente hayrul varisin