Arananlar: aşık etme büyüleri

KALICI AŞIK ETME BÜYÜSÜ

Kalıcı aşık etme büyüsü, bütün kadim büyü kitaplarında en fazla yere sahip olan büyüler arasında yer alır. Kalıcı aşık etme büyüsü ile insanlar sevdiklerine ömür boyunca mutlu bir şekilde kavuşur. Etkili aşık etme büyülerinden olan kalıcı aşık etme büyüsü hem kadınlara hem erkeklere yapılabilir. Ancak genellikle kadınlar tarafından erkeği kendine aşık etmek için uygulanır.

 

Kalıcı aşık etme büyüsü uygulanış biçimleri çok çeşitlidir. Medyum hocanın izleyeceği yollar, büyünün esas niyeti, büyülenecek kişinin kim olduğu uygulanış biçimini etkiler. Kalıcı aşık etme büyüsü ile aşık ederek evliliğe kadar giden pek çok kimse vardır. Kalıcı aşık etme büyüsünde dikkat edilmesi gerekli olan noktalara özen gösterilmelidir. Bu büyü, oldukça teferruatlı olan bir büyüdür. Bu sebeple her adımın dikkatli atılması gereklidir.

 

KALICI AŞIK ETME BÜYÜSÜ YAPIMI

 

Kalıcı aşık etme büyüsü yapmak için birden fazla metot ve teknik vardır. Kalıcı aşık etme büyüsü kesinlikle evde yapılmamalıdır. Bu hususta ilim irfan sahibi bir medyum hoca ile çalışılmalıdır. Bu manevi ritüelde çok fazla detay bulunduğu için kendi kendine yapılması kimse tarafından tavsiye edilmez.

 

 

Kalıcı aşık etme büyüsünde ilk olarak hocanın yönlendirmeleriyle istenen malzemeler temin edilir. Bunlar; saç teli, tırnak, kişisel eşya, peçete olabilir. Aynı zamanda büyülenecek kişinin fotoğrafı da bazı büyü tekniklerinde istenmektedir.

Malzemeler toparlanırken doğru kişiye ait olduğundan emin olmakta fayda vardır.

 

Kalıcı aşık etme büyüsünde medyum hoca tarafından hazırlanan bazı tılsımlar bulunur. Bunlar; kişiye özel aşk tılsımlarıdır. Büyünün etkili ve hızlı sürede tesiri için oldukça önemlidir. Bu sebeple büyüyü yapacak hocanın nefesi kuvvetli bir hoca olması büyük rol oynar.

Medyum hoca, büyü esnasında gizemli ve sırlı sözler söyler. Bu sözlerin büyülenecek kişinin fotoğrafına yönelik söylenmesi gerekir.

 

Bu büyünün etki etme süresi büyünün yapıldığı kişiye ve büyüyü yapan hocaya göre değişir. Bazılarında hemen etki gösterirken bazılarında ise geç etki gösterebilir. Fakat genel olarak kalıcı aşık etme büyüsünde sabırlı olmalı ve isyan etmemelidir. Kalıcı aşk büyüsü kesin sonuç veren bir uygulamadır. En geç 15 günde sonuçlarına ulaştırır.

Eğer 15 gün bitti ise ve halen sonuç elde edilememişse, medyum hocayla iletişime geçilmelidir. Gözden kaçan bir hata yapılmış ve büyü tutmamış olabilir. Büyü tekrarlanarak yapılan hata düzeltilmelidir.

Yanlış yapılan büyüler asla o hali ile bırakılmamalıdır. Ya büyü bozulmalıdır ya da düzeltilmelidir. Aksi halde herkes için negatif sonuçlar doğurduğu bilinir.

 

KALICI AŞIK ETME BÜYÜSÜ ETKİLERİ

 

Kalıcı aşık etme büyüsü etkileri, kademeli olarak meydana gelir. Bu büyünün yapıldıktan sonraki 6. günü, 12, günü ve 15. günü için ayrı ayrı sonuçlar bulunur.

Kalıcı aşık etme büyüsü genel olarak istenen sonuçlara ulaştırır. Ancak şu da bilinmelidir ki; bu büyü sabır isteyen bir büyüdür.

Aynı zamanda kalıcı aşık etme büyüsü bir kere yapılıp bozulduktan sonra bir daha tekrarlanamaz. Tekrarlansa bile o büyü kesinlikle işe yaramayacaktır.

 

Kalıcı aşık etme büyüsü etkileri kişiden kişiye değişiklik gösterse de hemen herkeste aynı etkiler yaratır. Bunlar şöyledir:

 

Büyülenen kişi, sosyal çevresinden uzaklaşmaya başlar

 

Yakın arkadaşlarıyla bile arasına mesafe koyacak kadar kendine çekilebilir

 

Büyü etkisinde olan kişide; derin düşünceler, dalgınlıklar ve unutkanlıklar kısa süreliğine meydana gelir. (15.günün sonunda bunlar yok olur)

 

Büyülenmiş kişinin uyku düzeni değişir. Gece uykularının durumu da değişir. Önce sık rüya görmeye ve ardından rüyasında büyü yaptıran kişiyi görmeye başlar.

 

Büyü etkisindeki kişi, kendine büyü yapıldığını asla anlamayacağından kaynaklı rüyasında gördüğü kişiye karşı derin duygular beslemeye başlar. Ve bu durumdan memnun olur.

 

 

Kalıcı aşık etme büyüsü, en etkili aşık etme büyüsü, hızlı aşık etme büyüsü, erkeği kendine aşık etme büyüsü gibi aşk temalı konular sitemiz üzerinde mevcuttur. Unlumedyum.com tarafından bütün işlemler %100 güven esasına dayanarak işinin ehli medyum hocamız tarafından gerçekleştirilir. İlim irfan sahibi medyum hocamıza sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

5 DAKİKADA AŞK BÜYÜSÜ

5 dakikada aşk büyüsü yapılır mı? Aşk büyüsü nasıl yapılır? Kendine aşık etme büyüsü gibi içerikler herkes tarafından merak edilmekte olup çok sık kullanılmaktadır. Sizler için bütün bu soruların cevaplarını hazırladık.

Sevilen kişiyi aşık etme uygulaması 5 dakika içerisinde uygulanabilen ve etkilerini hemen gösterebilen bir uygulamadır. Bu uygulama yalnızca aşk büyülerine hakim olan ve daha önce defalarca kez aşık etme büyüsü yapmış olan medyum hocalar tarafından yapılmalıdır. 5 dakikada aşk büyüsü yapacak olan hocanın deneyimli ve işinin ehli olması bu büyü için oldukça önemlidir. 5 dakikada aşk büyüsü her medyum hoca tarafından yapılamamaktadır. Bu büyüyü yapmak için birtakım ilimlere hakim olmak şarttır.

KENDİNE AŞIK ETME BÜYÜSÜ

 

Birini kendine aşık etme uygulaması kolay manevi çalışmalarla mümkün kılınmaktadır. Bu uygulamaya başlamadan önce gerekenlerden bir tanesi aşık edilmek istenen kişinin fotoğrafıdır.

Fotoğrafın üzerine büyüyü yapan kişinin ismi ve soyismi yazılır.

Fotoğrafın arka kısmına medyum hocanın vermiş olduğu dualar küçük harfler şeklinde yazılmalıdır.

Yazının düzgün yazılması ve yazılırken kırmızı mürekkep kullanılması önemlidir.

 

5 dakikada aşk büyüsünde yazılacak dua şudur:

 

Fel yevme lâ tuzlemu nefsun şey’ev velâ tuczevne illâ mâ kuntum tâ’melun

İnne ashâbel cennetil yevme fi şuğulin fâkihun

Hum ve ezvâcuhum fi zilâlin alel eraiki muttekiun

Lehum fihâ fâkihetuv ve lehum mâ yeddeun

Selâmun kavlem mir rabbir rahim

Vemtâzul yevme eyyuhel mucrimun

Elem â’hed ileykum yâ beni âdeme el lâ ta’buduş şeytane innehu lekum âduvvum mubin

Ve eni’buduni hâzâ sîrâtum mustekim

Ve lekâd edâlle minkum cibillen kesiran efelem tekunu ta’kilun.

PLATONİK AŞIKLAR İÇİN 5 DAKİKADA AŞK BÜYÜSÜ

 

Sevdiğin kişiyi kendine çekme uygulaması ile 5 dakikada aşk büyüsü yapmak, duaların yardımı olmadan neredeyse imkansızdır.

Duaların tesiri sayesinde aşık olunan kişiyi kendine aşık etmek mümkün olabilmektedir. Bu dua ritüelleri ile platonik aşık olma durumundan kurtularak aşık olunan kişiyle mutlu bir saadet elde edilir.

 

Bu manevi uygulamada en önemli olan nokta platonik olarak aşık olunan kişinin saç telinin temin edilmesidir. Saş teli kağıt içine konur ve bohça yapılır. Kağı kuma gömülmelidir.

Ve ardından tam 33 defa şu dua okunmalıdır.

 

Ve lehum fihâ menâfiu ve meşâribu efelâ yeşkurun

 

Vettehâzu min dunillâhi âlihetel leâllehum yunsarun

 

Lâ yesteti’une nâsrahum vehum lehum cundum muhdarun

 

Felâ yahzunke kavluhum innâ nâ’lemu mâ yusirrune ve mâ yu’linun

 

Evelem yerâl insânu ennâ hâlâknâhu min nutfetin fe izâ huve hâsimun mubin

 

Ve darabe lenâ meselev ve nesiye halkâhu kâle men yuhyil izâme ve hiye ramim

 

Kul yuhyihellezi enşeehâ evvele merrati ve huve bi kulli halkin âlim

 

Ellezi ceâle lekum mineş şeceril âhdâri nârân fe izâ entum minhu tukidun

 

Eveleysellezi hâlekas semâvâti vel erdâ bi kadirin âlâ en yahluka mislehum belâ ve huvel hâllâkul âlim

 

İnnemâ emruhu izâ erade şey’en en yekule lehu kun fe yekun

 

Fe subhanellezi bi yedihi melekutu kulli şey’iv ve ileyhi turceun.

 

Yaklaşık 30 gün içerisinde bu manevi uygulama tesirini gösterecek ve kendine aşık etme işlkemi gerçekleşecektir.

 

 

Unlumedyum.com bütün manevi uygulamaları kişiye özel bir şekilde esasına uygun olarak yapmaktadır. Türkiye’nin en güvenilir ve en ünlü medyumuna sitemiz üzerinden ulaşarak 5 dakikada aşk büyüsü ile ilgili bütün detayları öğrenebilir, uygulamayı yaptırabilirsiniz.

 

Aşk büyüleri, geri getirme büyüsü, aşık etme büyüsü, bağlama büyüsü gibi tüm içerikler sitemizde mevcuttur.

 

SU BÜYÜSÜ

Su büyüsü, saf ve oldukça geçirgen bir madde yapısına sahip olan su sebebi ile en çabuk sonuca ulaştıran işlemlerin başında gelmektedir. Birden fazla metot ve yöntemi içinde barındırır. Sahip olduğu bütün metotlar ayrı ayrı isimlendirilmektedir. Su büyüsü uygulamasının en hızlı şekilde sonuç verebilmesini sağlamak için; su büyüsü uygulamasını büyü yapılacak kişinin hayatına en uygun olacak şekilde entegre etmek gerekmektedir. Bu sebeple su büyüsü sırasında uygulanacak olan manevi ritüellerde değişiklik yapılabilir. Bu değişikliklerin en doğru şekilde uygulanması için, büyüyü yapacak olan medyum hocanın konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması ve daha önce birçok kez su büyüsünü farklı tekniklerle deneyimlemiş olması gereklidir. Aksinin gerçekleştiği durumlarda su büyüsü uygulamasından istenen ve beklenen kuvvete verim alınması mümkün değildir.

 

Su büyüsü uygulaması birçok işlemi kuvvetlendirmek veya farklı konularda sonuç elde etmek isteyen kişiler tarafından yapılabilir. Bununla birlikte, uygulama yapılmak istenen konu eğer aşk ise, kişinin tercih etmesi en iyi ve etkili olacak metot su büyüsüdür. Sağlamış olduğu saflık ve doğallık ile, etki etmesi beklenen kişilerin ruhlarına aşk tomurcukları serperek bunların yeşermesinde büyük rol oynar.

 

Su büyüsü uygulaması için, işlem öncesinde birtakım bilgilerin elde edilmesi gereklidir. Medyum hoca tüm bu konularda gerekli olan yönlendirmeleri sağlar. Medyum hocanın sorduğu bütün sorulara eksiksiz ve doğru cevap verilmesi oldukça büyük önem taşır.

 

 

SU BÜYÜSÜNÜ KİMLER YAPABİLİR?

 

Su büyüsü, yapılması için süreç isteyen bir işlemlerdir. Bu sebeple; su büyüsü yapan ya da yaptıran kişilerin sabırlı olması ve isyandan kaçınması gerekir. Su büyüsünde sürecin doğru biçimlendirilmesi ve en düzgün hali ile belirtilen aralıklarda uygulanması önemlidir. Su büyüsü uygulaması, yalnızca konuyla yakından ilgilenen, işinin ehli ve nefesi kuvvetli bir medyum hoca tarafından uygulanmalıdır. Amatör kişilerin, kendini medyum diye tanıtan sahte medyumların su büyüsü uygulaması yapması kesinlikle doğru değildir. Su büyüsü ritüelleri esnasında yapılabilmesi muhtemel olan küçük hatalar bile korkunç şekillerde sonuçlanabilir. Ancak büyü ilimlerine hakim uzman medyumlar bu hatalardan kaçınarak en düzgün şekilde işlemi gerçekleştirebilir. Su büyüsü, aşk büyüleri arasında yer alan temiz bir büyüdür.

 

 

SU BÜYÜSÜ BELİRTİLERİ

 

Su büyüsü uygulamasının sonuç verdiğini anlamak için en etkin yol; su büyüsü belirtilerinin neler olduğuna hakim olmaktır. Kişiyi aşık etmek için yapılan su büyüsü belirtilerinin birkaç tanesinin gözlemlenmesi durumunda büyünün tuttuğu söylenebilir.

İşlemler kişiden kişiye değişiklikler gösterse bile, hemen hemen herkeste aynı belirtiler görülmektedir.

Su büyüsü belirtilerine dikkat edilirken kişilerin sahip oldukları karakteristik özellikler de göz önünde bulundurularak kapsamlı bir gözlem yapılmalıdır.

 

Su büyüsü etkisindeki kişinin, barındırdığı enerji yüksek olur. İki kişinin birbirine aşık olması için aynı enerji alanlarında olmaları gereklidir. Medyum hocalar sıklıkla en yüksek seviyeli frekans aralığına kişileri çekmeyi çalışmaktadır.

 

Büyü etkisindeki kişi, içinde oluşmakta olan aşk hislerine engel olamaz ve bu hislerini herkesin görmesi için tavır ve davranışlarda bulunur.

 

Aşık edilen kişi, kıskanç bir ruh haline bürünerek karşısındaki kıskanmaya ve sürekli onunla birlikte vakit geçirmeye çabalar.

 

Büyü etkisinde olan kadın/erkek, kesinlikle sevdiğini aldatmaz hatta ondan başka kimseyi gözü görmez duruma gelir.

 

Birbiri ile mutluluk içerisinde olan çift, sık sık çevredekiler tarafından parmakla gösterilmeye başlar. Bulundukları ortamlarda mutlulukları ve aşklarıyla ön plana çıkarak diğerleri tarafından kıskanılırlar.

 

Su büyüsü etkisinde olan kişinin hoşlandığı ve ilgi duyduğu alanlar değişebilir. Aşık olduğu insanı etkilemek için farklı uğraşlara girişebilir.

 

SU BÜYÜSÜ KAÇ GÜNDE TUTAR?

 

Su büyüsü, kadim büyü kitaplarından günümüze kadar ulaşabilmeyi başarmış ve şimdi gelişen teknolojinin bize sunduğu imkanlarla tekrardan gün yüzüne çıkmıştır. Su büyüsü, pek kimse tarafından bilinmeyen ve nadiren yapılan büyülerdendir. Buna karşın su büyüsünün etki ve çekim alanı bütün medyum hocalarca bilinir ve birini kendine aşık etmek için büyü yaptırmak isteyen kişilere sıklıkla tavsiye edilir.

Su büyüsü, papaz büyüsü, aşk büyüsü gibi içerisinde birçok manevi ritüel ve manevi uygulama barındıran büyüler hakkında tam anlamıyla kesin bir şekilde tutma tarihi belirtmek sakıncalıdır.

Her insanın bünyesi ve yaşam şekli farklıdır. Bu sebeple, her bünyenin yapılan büyülere vereceği reaksiyonlar değişiklik gösterebilmektedir.

 

Su büyüsü işlemi kesin ve tam bir biçimde bütün adımlarına uygun olarak tamamlanmışsa kesinlikle sonuç verir. Bu uygulamanın sonuç verme süresi ise; ortalama 3 hafta ile 5 hafta arasında değişmektedir.

 

Fakat bazı kişilerde ve bazı durumlarda bu sürede ufak azalmalar ya da ufak artmalar da görülmektedir. İşlemin sonuç vermesi için uygulanış biçiminde önem taşıyan pek çok faktör vardır.

 

 

Su büyüsü, aşk büyüleri, aşık etme büyüleri gibi birçok aşk ile alakalı büyünün nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde sitemizde yer almaktadır. Büyüler unlumedyum.com ile en kesin ve en tesirli şekilde hazırlanarak uygulanır. Türkiye’nin en iyi medyum hocası ile sitemiz üzerinden iletişime geçerek gerekli olan tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

EVDE YAPILAN AŞK BÜYÜSÜ

Evde yapılan aşk büyüsü, hem kadınlar hem de erkekler tarafından aşık olunan ve kendisi tarafından sevilmek istenen kişiye karşı yapılabilecek bir büyüdür. Kadim büyü kitaplarının öğretilerinden faydalanarak icra edilen bu büyü aşk ve bağlama büyüleri arasında yer almaktadır. Yüzyıllardan beri aşk büyüleri ve bağlama büyüleri herkesin en çok tercih ettiği ve ilgi duyduğu büyü konularındandır. Evde yapılan aşk büyüsü sayesinde kişiler aşık edilerek mutlu bir birlikteliğin kapıları aralanmış olmaktadır.

 

Aşk, dünya üzerinde yaşanabilecek en güzel ve en temiz duygulardan biridir. Aynı zamanda kadim büyü kitaplarında aşk duygusu, var olan en yüce duygu olarak adlandırılmaktadır. Fakat aşk yeryüzünde var olduğundan beri her ne kadar mutluluk getiriyor olsa dahi her zaman mutlulukla sonuçlanmayabilir. Evde yapılan aşk büyüsü ile, kişinin aşk sebepli yaşadığı acı, keder, ızdırap halleri ortadan kaldırılır ve sevdiği kişi kendine aşık edilir.

Evde yapılan aşk büyüsünü uygulayan kişinin kalbi ve niyetleri temiz ise yapılan büyü ak büyüler grubunda yer alır ve kısa sürede hayırlı bir şekilde tesir ederek istenen sonuçlara ulaştırır.

Fakat zaman zaman evde yapılan aşk büyüsü kötü amaçlı ve kötü niyetli kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Evde yapılan aşk büyüsünün kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı durumlarda yapılan büyü kara büyüler kategorisine girebilir. Kara büyüler yapılması yasak olmayan fakat hem kişiye hem de çevresine çok ciddi zararlar verebilen büyülerdir. Kara büyüler ters tepmesi durumunda birçok felaketlerin yaşandığı ve çözümü olmayan problemlerin kişinin hayatında boy gösterdiği bütün medyum hocalar ve büyülerle ilgili kişiler tarafından bilinmektedir.

Bu nedenle; evde aşk büyüsü yapılmadan önce kişinin niyetinin ne olduğunu ve ne istediğini net bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Kişi, aşkından emin değilse ya da içinde yalnızca samimi ve güzel duygular beslemiyorsa yaptığı büyü kara büyü olabilmektedir. Bu konuda çok dikkat edilmesi gereklidir. Ve ihtiyaç duyulan durumlar işinin ehli bir medyum hocadan tavsiye almak, yönlendirmelerini uygulamak çok hayati olabilmektedir.

EVDE YAPILAN AŞK BÜYÜSÜ ETKİLERİ

 

Evde yapılan aşk büyüsü etkileri, istenilen sonuca ulaşmak için uygulanan metotlar ve ritüellerin büyünün kadim kitaplar belirlenmiş olan usullere uygun yapılıp yapılmadığına göre değişiklik göstermektedir. Aşk var olduğundan bu yana birçok büyü birçok kişi tarafından yapılmış ve her büyünün farklı yapılış biçimi oluşmuş hale gelmiştir. Bu sebepten kaynaklı uygulama esnasında gerçekleşen her bir ritüelin detayları ve kendine has sonuçları bulunmaktadır. Fakat genel olarak bakıldığında evde yapılan aşk büyüsü, bağlama ve aşk büyüleri kategorİsinde yer almaktadır. Bağlama ve aşk büyülerinin etkileri ise;

 

Platonik aşıkların sevdikleri kişiye olan aşk duygusuna karşılık bulması

Evlilik kapılarının aralanması, hayırlı kısmet bulunması,

Evlenmeye niyeti olan nişanlıların önlerine çıkan evlilik engellerinden kurtulması,

Evli bireylerin yaşamış oldukları sorunların yok edilerek hane içi huzura kavuşulması,

Evli çiftlerin dağılmaz üzere olan yuvalarının toparlanması ve karı kocanın tekrardan aşk duygusuna bürünmesi,

Sözlülerin dünya evine girmek için adım atmaya başlaması

 

Şeklindedir. Evde yapılan aşk büyüsü oldukça etkili, tesir gücü yüksek bir büyüdür. Tüm detayları ile birlikte eksiksiz ve doğru uygulandığı takdirde kişinin etmiş olduğu niyet gerçekleşerek aşk hayatında birçok olumlu gelişmeye vesile olur.

EVDE YAPILAN AŞK BÜYÜSÜ ÇEŞİTLERİ

 

Nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşan büyülerden en çok tercih edileni olan aşk büyüleri birçok çeşit barındıran oldukça zengin bir büyü grubudur. Evde yapılan aşk büyü çeşitleri ise;

 

Saç teli, kıl, deri ile yapılan aşk büyüsü

Kırmızı mumlu aşk büyüsü

Bezli aşk büyüsü

Fotoğraflı aşk büyüsü

İpli aşk büyüsü

Düğümlü aşk büyüsü

Mercimekli aşk büyüsü

41 karabiber büyüsü

Adet kanı aşk büyüsü

 

EVDE YAPILAN AŞK BÜYÜSÜ DUASI

 

Ya eyyühellezıne amenu iza darabtüm fı sebılillahi fe tebeyyenu ve la tekulu li men elka ileykümüs selame leste mü’mina tebteğune aradal hayatid dünya fe ındellahi meğanimü kesırah kezalike küntüm min kablü fe mennellahü aleyküm fe tebeyyenu innellahe kane bi ma ta’melune habıra.La yestevil kaıdune minel mü’minıne ğayru ülid darari vel mücahidune fı sebılillahi bi emvalihim ve enfüsihim feddalellahül mücahidıne bi emvalihim ve enfüsihim alel kaıdıne deraceh ve küllev veadellahül husna ve feddalellahül mücahidıne alel kaıdıne ecran azıyma.Deracatim minhü ve mağfiratev ve rahmehv ve kanellahü ğafurar rahıyma.İnnellezıne teveffahümül melaiketü zalimı enfüsihim kalu fıme küntüm kalu künna müstad’afıne fil ard kalu e lem tekün erdullahi vasiaten fe tühaciru fıha fe ülaike me’vahüm cehennem ve saet mesıyra. İllel müstad’afıne miner ricali ven nisai vel vildani la yestetıy’une hıyletev ve la yehtedune sebıla.Fe ülaike asellahü ey ya’füve anhüm ve kanellahü afüvven ğafura.Ve mey yühacir fı sebılillahi yecid fil erdı mürağamen kesırav veseah ve mey yahruc mim beytihı mühaciran ilellahi ve rasulihı sümme yüdrikhül mevtü fe ad vekaa ercuhu alellah ve kanellahü ğafurar rahıyma

 

Tüm aşk ve bağlama büyülerine sitemiz üzerinden ulaşabilir, Türkiye’nin en güvenilir ve ünlü medyum hocasına sitemizden ulaşarak danışmanlık alabilirsiniz. Bütün büyüler bizim tarafımızdan en güvenilir ve en uygun biçimde uygulanmaktadır.